Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego

Data: 15.04.2024 r., godz. 18.20    90
14.04.2024

Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, które odbyło się 14 kwietnia w naszym Muzeum przyniosło mnóstwo emocji, wzruszeń i wspomnień.
Stryjeczny prawnuk Cypriana Norwida- poeta, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, konspirator, więzień niemieckich obozów zagłady i niezłomny żołnierz antykomunistycznego podziemia, a przede wszystkim mąż i ojciec. Postać jedyna w swoim rodzaju, nietuzinkowa, potrzebna społeczeństwu na czas pokoju i niepokoju.
Niedzielne spotkanie było okazją do przybliżenia świata Jerzego Kozarzewskiego, spotkania z jego rodziną, ukochanymi dziećmi- synem Marcinem Kozarzewskim oraz córkami Anną Kozarzewską- Bigazzi i Marią Kozarzewską- Sterczyńską. Powodem tego ważnego wydarzenia była także premiera wyboru jego wierszy "Szukam Cię nieustannie", opracowanego i poprzedzonego wstępem przez Magdalenę Woźniewską- Działak. Wydanego przez Muzeum Cypriana Norwida we współpracy z Pewnym Wydawnictwem.
Pośród wzruszeń i wspomnień wybrzmiała poezja Jerzego Kozarzewskiego w mistrzowskiej interpretacji aktora Marcina Kwaśnego. Nie mogło zabraknąć również muzyki, która obecna była w domu Państwa Kozarzewskich. Przy fortepianie zasiadła Maria Kozarzewska- Sterczyńska, pianistka i pedagog. Na wiolonczeli zagrał Marcin Zdunik.
Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się norwidolodzy, miłośnicy poezji i przyjaciele Muzeum. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, pomoc w organizacji wydarzenia oraz ciepłe słowa.

Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego
Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 1, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 2, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 3, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 4, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 5, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 6, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 7, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 8, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 9, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 10, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 11, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 12, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 13, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 14, Spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Kozarzewskiego, foto nr 15,