Narodowe Czytanie 2022

Data: 03.09.2022 r., godz. 14.45    122
A. Mickiewicz "Ballady i Romanse"

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 r. i zainicjowana została wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku lekturą wybraną przez Prezydenta RP były „ Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Pisany  w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce. Poeta na tle nastrojowej przyrody wykreował tajemniczy świat pełen fantazji i ludowej moralności. Z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru, rok 2022 ogłoszono Rokiem Romantyzmu Polskiego.
Nadrzędnym celem akcji "Narodowe Czytanie" jest wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz refleksja nad naszą historią i kulturą.
Organizatorami tegorocznej edycji Narodowego Czytania było Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu.
Po wspólnym czytaniu odbył się koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Zgromadzona Publiczność miała okazję obejrzeć wystawę, na której zaprezentowano twórczość uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Dębinkach.
W wydarzeniu udział wzięli:
Stanisław Jaskułka- aktor, opiekun artystyczny
Elżbieta Jurczyk- Sekretarz Gminy Zabrodzie
Sylwia Marciszewska- Przewodnicząca Rady Gminy Zabrodzie
Ewa Michalik- Naczelnik Wydziału i Promocji Powiatu Wyszkowskiego
Natalia Sulich- współorganizator wydarzenia, Muzeum Cypriana Norwida
Mariola Szumacher- nauczycielka Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zabrodziu
Magdalena Rachubka- nauczycielka Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zabrodziu
Arkadiusz Redlicki- Prezes Stowarzyszenia „ Bractwo Zabrodzkie”
Ewelina Rudnik- SP im. Cypriana Kamila Norwida w Dębinkach
Jagoda Tolak- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu
Barbara Warowna- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu
Aleksandra Gołaszewska- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu
Martyna Redlicka- I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie
Angelika Małachowska-Zespół Szkolno- Przedszkolny w Adelinie
Maja Pajorek, Anastasia Chernysheva- uczennica Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zabrodziu wraz z mamą.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Narodowe Czytanie 2022
Narodowe Czytanie 2022, foto nr 1, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 2, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 3, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 4, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 5, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 6, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 7, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 8, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 9, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 10, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 11, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 12, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 13, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 14, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 15, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 16, Narodowe Czytanie 2022, foto nr 17,