XIV koncert plenerowy

Data: 05.09.2022 r., godz. 09.24    167
XIV koncert muzyczno-poetycki z cyklu "Letnie, niedzielne popołudnia z Norwidem i Chopinem w Dębinkach".

Żyjemy w czasach wszechobecnej popkultury. Nie możemy jednak zapominać o polskim dziedzictwie narodowym, które stanowi dorobek poprzednich pokoleń, świadczy o korzeniach naszego społeczeństwa, potwierdza w sensie materialnym i duchowym tożsamość narodu. Koncerty muzyczno-poetyckie w Dębinkach to prawdziwa uczta dla wielbicieli muzyki Fryderyka Chopina oraz poezji Cypriana Norwida. Kameralne koncerty pod gołym niebem, w otoczeniu zabytkowego pałacu oraz parku są alternatywą dla współczesnych rozrywek. 4 września na scenie plenerowej wystąpił wspaniały damski duet- pianistka Ai Guan oraz aktorka Monika Chrzanowska. Artystki pod kierunkiem aktora Karola Stępkowskiego oraz pianistki Marii Gabryś-Heyke zaprezentowały wspaniały spektakl z twórczością  Norwida i Chopina w roli głównej.

Czytanie poezji Norwida przez Monikę Chrzanowską oraz recital Chopinowski w wykonaniu pianistki Ai Guan., foto nr 1, Czytanie poezji Norwida przez Monikę Chrzanowską oraz recital Chopinowski w wykonaniu pianistki Ai Guan., foto nr 2, Czytanie poezji Norwida przez Monikę Chrzanowską oraz recital Chopinowski w wykonaniu pianistki Ai Guan., foto nr 3, Czytanie poezji Norwida przez Monikę Chrzanowską oraz recital Chopinowski w wykonaniu pianistki Ai Guan., foto nr 4, Czytanie poezji Norwida przez Monikę Chrzanowską oraz recital Chopinowski w wykonaniu pianistki Ai Guan., foto nr 5,