V koncert plenerowy

Data: 05.07.2022 r., godz. 13.15    162
V koncert muzyczno-poetycki z cyklu " Letnie, niedzielne popołudnia z Norwidem i Chopinem w Dębinkach".

Za nami pierwszy miesiąc koncertów plenerowych z cyklu „Letnie, niedzielne popołudnia z Norwidem i Chopinem w Dębinkach”. Czerwiec był pełen wspaniałych przeżyć, emocji i fantastycznych spotkań z drugim człowiekiem oraz kulturą. Pogoda również dopisywała. Gościliśmy w naszym Muzeum wybitnych artystów oraz niezwykłą publiczność. Wiemy, że niektórzy z Państwa są z nami od początku, a grono sympatyków poezji Norwida i muzyki Chopina stale się powiększa. Dziękujemy za obecność i wszystkie miłe słowa. Lipiec rozpoczął się równie pięknie jak miniony miesiąc. W niedzielne popołudnie, 3 lipca, na scenie plenerowej zagościli aktor  Łukasz Borkowski oraz pianistka Katarzyna Glensk. Opiekę artystyczną tradycyjnie już sprawował Karol Stępkowski , natomiast konsultacji muzycznych udzielała Maria Gabryś- Heyke.  Podczas recitalu Chopinowskiego wysłuchaliśmy wspaniałych utworów kompozytora- Nokturn Es-dur op.9 nr 2, Nokturn cis-moll, Etiuda Es-dur, Mazurek g-moll, op. 24, nr 1. W świat poezji Norwida przeniósł przybyłych gości Łukasz Borkowski, który recytował wybrane utwory Norwida- „Do mego brata Ludwika”, „List do Michaliny Dziekońskiej”,” List do Joanny Kuczyńskiej”,  „Trzy strofki”, „ Coś ty Atenom zrobił Sokratesie” oraz „ Modlitwa”.  Kolejne niedzielne popołudnie zaliczamy do udanych. Koncerty plenerowe w Dębinkach są okazją do spotkań, rozmów i odpoczynku w cieniu starego parku. Zapraszamy do Muzeum!

Czytanie poezji Norwida przez Łukasza Borkowskiego oraz recital Chopinowski w wykonaniu Katarzyny Glensk., foto nr 1,