XIX KONCERT MUZYCZNO-POETYCKI

Złota jesień na dobre zagościła w Dębinkach. Podobnie jak poezja Cypriana Norwida oraz muzyka Chopina. Powoli dobiega końca cykl koncertów plenerowych w muzeum. Za nami kilka miesięcy wspaniałych spotkań z twórcami epoki romantyzmu, ale też z drugim człowiekiem.

 Przez długie lata, nowatorskie poglądy Norwida były przedmiotem drwin i niezrozumienia. To on jednak zwyciężył. Jego kunsztowna poezja patronuje wszystkiemu co wartościowe. Wiele jest przesłanek pośmiertnego zwycięstwa. Norwid starannie obserwował rzeczywistość, a potem podejmował we własnej twórczości ważne problemy czasów, w których przyszło mu żyć. Stanisław Falkowski,  autor biografii Norwida pt. „ Gladiator prawdy. Norwid-poeta naszych czasów” dowodzi, że artysta poruszał tematy aktualne również dziś. Ponadczasowe prawdy i mądrości odkrywamy na nowo.

 9 października pałac w Dębinkach wypełnił się po brzegi, wszystko za sprawą znakomitych artystów. Twórczość Norwida i Chopina zaprezentowali aktorka Aleksandra Popławska oraz młody, wspaniale zapowiadający się pianista z Iranu- Reza Ghafari. O wspaniałą atmosferę spotkania zadbał prowadzący Karol Stępkowski.

Serdecznie zapraszamy na ostatni koncert plenerowy, który odbędzie się 16 października o godzinie 16.00.