Wieczór autorski Mariusza Olbromskiego

Data: 03.06.2024 r., godz. 11.43    136
11.05.2024

11 maja w Muzeum odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, uznanym pisarzem i badaczem literatury, specjalizującym się w twórczości Cypriana Norwida. Spotkanie przyciągnęło miłośników literatury, którzy z niecierpliwością czekali na opowieści autora o związkach Norwida z Kresami oraz jego własnych podróżach. Mariusz Olbromski rozpoczął swoje wystąpienie od wprowadzenia w życie i twórczość Cypriana Norwida, przywołał wiele interesujących anegdot z jego życia, ukazując nie tylko jako poetę, ale także jako człowieka pełnego pasji i zaangażowania w sprawy społeczne. Opowiedział o licznych podróżach Norwida po Europie, w tym o jego pobytach m.in. w Rzymie, Paryżu i Londynie, gdzie spotkał się z innymi wybitnymi twórcami i intelektualistami tamtych czasów. Następnie Mariusz Olbromski opowiedział o swoich własnych podróżach, które odbywał śladami Norwida. Opisał swoje wizyty na Kresach gdzie miał okazję zobaczyć miejsca inspirujące artystę oraz spotkać się z lokalnymi mieszkańcami, którzy pielęgnują pamięć o wielkim poecie. Jego barwne opowieści i osobiste refleksje wciągnęły słuchaczy, którzy mogli poczuć się jak uczestnicy tych podróży. 

Spotkanie zakończyło się rozmowami z autorem, który cierpliwie podpisywał swoje książki i rozmawiał z czytelnikami, dzieląc się swoją wiedzą, pasją do literatury oraz doświadczeniami z pracy badawczej. 

Było to inpirujace wydarzenie, które z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. 

 

Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim
Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 1, Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 2, Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 3, Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 4, Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 5, Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 6, Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 7, Spotkanie autorskie z Mariuszem Olbromskim, foto nr 8,