XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena"

Data: 21.08.2023 r., godz. 15.18    157
Sezon II-2023

Cyprian Norwid bardzo dużo podróżował, głównie po Europie, gdzie tworzył, podejmował prace zarobkowe i przeżywał zawody miłosne. W dziejach jego życia jest wiele zdawkowo analizowanych momentów, odnosi się to szczególnie do amerykańskiej podróży w latach 1852-1854, okresu trudnego i przynoszącego poecie wiele rozczarowań.
„Poetycka podróż do Ameryki” taki tytuł nosił program artystyczny przygotowany przez aktora  Tomasza Budytę, który 20 sierpnia wystąpił podczas XII koncertu muzyczno-poetyckiego. W starannie dobranym repertuarze pojawiły się wiersze oraz fragmenty listów Cypriana Norwida powstałe od momentu wyruszenia w podróż 12 grudnia 1852 roku, aż do zakończenia amerykańskiej eskapady polskiego poety, który 5 lipca 1854 r. dopłynął do Liverpoolu, a następnie udał się do Londynu.
Muzyczno-poetyckie popołudnie ubarwiły dzieła Fryderyka Chopina w interpretacji młodego pianisty Onyu Sit, który otulił nas atmosferą nostalgii, a sam recital zaprezentował z szacunkiem i miłością do wielkiego Polaka.
Dziękujemy za kolejną piękną niedzielę.

 

XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena"
XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 1, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 2, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 3, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 4, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 5, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 6, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 7, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 8, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 9, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 10, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 11, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 12, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 13, XII koncert plenerowy z cyklu "Fortepian Szopena", foto nr 14,