Podsumowanie III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Stylu Norwidowskim "Tradycja"

Liczba odwiedzających: 149
Czas trwania wydarzenia: od: 16.02.2024 r., godz. 12.00 do: 16.02.2024 r., godz. 14.00
Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach

ul. Pałacowa 7, 07-230 Dębinki
e-mail: kontakt@muzeumnorwida.com,
www: https://muzeumnorwida.com/
Godziny otwarcia: Poniedziałek - Niedziela: 9.00-16.00

Dnia 16 lutego 2024 r. o godzinie 12.00 w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza przy ul. Złota 3 w Lublinie odbędzie się uroczyste podsumowanie III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Stylu Norwidowskim Tradycja połączone z wręczeniem laureatom nagród i tomików pokonkursowych. Dodatkowo wizualne uzupełnienie konkursu stanowić będą prace uczniów liceów plastycznych wyłonione w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Słowo i obraz. Z inspiracji malarską i graficzną twórczością Cypriana Norwida”. Lublin 2024. Laureaci tego konkursu także otrzymają nagrody.

Konkurs poetycki zachęca młodych twórców do pielęgnowania polskości i wartości patriotycznych reprezentowanych przez Cypriana Norwida. Nawiązuje do ideałów związanych z kultywowaniem tradycji, a także prowokuje młodych ludzi do poszukiwania szerokiego spojrzenia na pojęcie tradycji i pamięci. Rozbudza wrażliwość na piękno języka polskiego i kulturę słowa. Pomaga w promocji twórczości poetyckiej, pobudzaniu wrażliwości i aktywności twórczej, a także umożliwia debiut poetycki.

Wydarzenie organizowane przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida, Stowarzyszenie Lubelski Plastyk i Radę Rodziców przy Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

konkurs Norwid TRADYCJA 1080x1080px.jpg (251 KB)