KONCERT WIOSENNY

Data: 20.03.2024 r., godz. 19.02    135

Za nami wieczór pełen energicznej wiosennej muzyki!
W niedzielę 17 marca w ramach projektu Nasi Sąsiedzi wystąpiła w naszym Muzeum formacja muzyczna Warszawskie Syrenki w składzie: Olga Szaltis – wokal, gitarka, szuszacze, Magdalena Woźniak – wokal, bukacze i Hipolit Woźniak – gitara. Członkowie grupy, występujący wcześniej w zespole Nic wielkiego, zaprezentowali aranżacje muzyczne tekstów członkini formacji - Olgi Szaltis, aktualnej mieszkanki Anastazewa. Autorka świetnie bawi słowem, niebanalnie rymuje i prowokuje słuchaczy do zadumy nad złożonością świata i ludzkiej natury. W utworze Idealna zwraca uwagę na niestabilność kobiecego myślenia o sobie i głos wewnętrznego krytyka. Jej Ślepa miłość jest z kolei brzydka i głupia, bo przecież „kończy się kiedy nie trzeba”, a „w godzinę śmierci jest zawsze blisko nieba”. Spokojne i nostalgiczne, a innym razem żywiołowe i dynamiczne rytmy delikatnych instrumentów perkusyjnych w połączeniu ze śpiewem wprowadziły słuchaczy w iście wiosenny nastrój.

Projekt Nasi Sąsiedzi przewiduje cykl spotkań z lokalnymi artystami: autorami, muzykami, plastykami, ludźmi teatru, inspiratorami. Poznajmy się bliżej.

KONCERT WIOSENNY
KONCERT WIOSENNY, foto nr 1, KONCERT WIOSENNY, foto nr 2, KONCERT WIOSENNY, foto nr 3, KONCERT WIOSENNY, foto nr 4, KONCERT WIOSENNY, foto nr 5, KONCERT WIOSENNY, foto nr 6, KONCERT WIOSENNY, foto nr 7, KONCERT WIOSENNY, foto nr 8, KONCERT WIOSENNY, foto nr 9, KONCERT WIOSENNY, foto nr 10, KONCERT WIOSENNY, foto nr 11, KONCERT WIOSENNY, foto nr 12, KONCERT WIOSENNY, foto nr 13, KONCERT WIOSENNY, foto nr 14, KONCERT WIOSENNY, foto nr 15, KONCERT WIOSENNY, foto nr 16,